Noworoczny koncert na jubileusz Zelowa

Koncertem Noworocznym w Domu Kultury zainaugurowane zostały obchody jubileuszu 65-lecia nadania praw miejskich Zelowowi. Przed publicznością wystąpili wielokrotnie nagradzani, wysokiej klasy artyści: słynny baryton Zbigniew Macias – bardzo dobrze znany melomanom w całej Polsce z udziału w wielu produkcjach operowych, operetkowych i musicalowych oraz Małgorzata Długosz – obdarzona wyjątkowym sopranem gwiazda sceny operowej i operetkowej. Solistom akompaniował doskonały Adam Manijak – profesor Akademii Muzycznej w Łodzi. W pierwszej części koncertu artyści wykonali najpopularniejsze utwory muzyki klasycznej, fragmenty oper, operetek i musicali, natomiast w drugiej – największe, niezapomniane przeboje muzyki rozrywkowej. Można było usłyszeć nie tylko świetne interpretacje wielu arii m.in. z Hrabiny Maricy, Skrzypka na dachu, My Fair Lady, Cygańskiej miłości czy Upioru w operze, ale również słynne Baby, ach te baby z repertuaru Eugeniusza Bodo i niezwykle nastrojowe Hallelujah Leonarda Cohena. Na zakończenie, wykonawcy zadedykowali zelowskiej publiczności piosenkę Cole Portera Kocham Paryż, parafrazując słowa ostatniej zwrotki na Kocham Zelów. Bisom nie było końca, a artyści mogli zejść ze sceny dopiero po wykonaniu pieśni Andrew Lloyda Webbera Żegnajcie przyjaciele. Zgromadzona publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco, doceniając ich kunszt artystyczny, wrażliwość i urok osobisty. Tak entuzjastyczne przyjęcie i bardzo pozytywne opinie pozwalają stwierdzić, że ten jubileuszowy Koncert Noworoczny z pewnością na długo pozostanie w pamięci zelowian.

A.D.