Finał 7. Kolorowej Lokomotywy!

Finał 7. Kolorowej Lokomotywy na zielonym szlaku

19 października br. w Łódzkim Domu Kultury odbył się uroczysty finał Kolorowej Lokomotywy, projektu który łączy ze sobą kulturę i ekologię. W tym roku w wycieczkach i warsztatach ekologiczno-artystycznych uczestniczyło ok. 1000 dzieci z województwa łódzkiego, w tym 80-osobowa grupa dzieci z Zelowa.

Na uczestników finału czekała wata cukrowa, pyszne budyniowe babeczki oraz spektakl o tematyce ekologicznej teatru Pomarańczowy Cylinder. Ogłoszono również wyniki czterech konkursów zorganizowanych dla uczestników projektu. Pośród ponad stu nagrodzonych i wyróżnionych osób znaleźli się młodzi zelowianie.

W konkursie ekologicznym Mini ekosystem I miejsce zajęła Maja Gorzelak, a wyróżnieni zostali: Agata Buresz, Bolesław Włodarczyk, Fabian Macek, Lena Woźniak, Lena Zielińska, Łukasz Grabarczyk.

W konkursie fotograficznym Natura w obiektywie II miejsce przypadło Hannie Rudowskiej, a wyróżnieni zostali: Aleksandra Kowalska, Nikodem Dymiński, Nina Wiśniewska, Amelia Szczepaniak, Maria Pogoda.

W konkursie plastycznym Naturą malowane wyróżniono prace Eleny Glicner, Nikodema Dymińskiego i Igora Mielczarka.

Natomiast w konkursie rękodzieła Natura jest eko wyróżniono Julię Urbaniak i Jakuba Pogodę.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom. Czekamy na kolejną porcję świetnej wakacyjnej zabawy z Kolorową Lokomotywą w następnym roku.
Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Patronat honorowy nad projektem sprawował Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Zdjęcia: ŁDK