Gminne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki”

pod Honorowym Patronatem Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka

Łódzki Dom Kultury po raz siódmy zaprosił Dom Kultury w Zelowie do współpracy przy realizacji projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką – Świerszczykowe Wierszyki”. W ramach projektu ogłoszone zostały konkursy plastyczne i konkurs recytatorski o tematyce przyrodniczej „Świerszczykowe wierszyki”, skierowany do dzieci w wieku 5 – 11 lat.

13 maja br. najmłodsi recytatorzy z Gminy Zelów uczestniczyli w Gminnych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki”, zorganizowanych przez Dom Kultury. W konkursie wzięło udział 12. reprezentantów szkół i przedszkoli naszej gminy. Komisja konkursowa, po uważnym wysłuchaniu wszystkich uczestników, wytypowała czworo laureatów, którzy reprezentować będą Gminę Zelów w finale wojewódzkim, 1 czerwca br. w Łódzkim Domu Kultury

I miejsce – Leon Pluciński, Przedszkole Samorządowe nr 4 w Zelowie;

II miejsca – Oliwia Kubiak, Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich i Marcel Kieraś, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie;

III miejsce – Ewa Retkiewicz, Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich.

Przyznano również trzy wyróżnienia dla Hanny Jarmakowskiej z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie, Mai Szymańskiej z Przedszkola Samorządowego nr 4 i Wiktorii Tosik ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich.

Dzieci nagrodzone zostały atrakcyjnymi upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Tomasza Jachymka.

Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w konkursie wojewódzkim.

Patroni

roku 2019