Teatralna podróż, czyli „Lokomotywą po wiedzę”

Dzieci z zespołów teatralnych Domu Kultury uczestniczyły od marca do czerwca br. w projekcie ekologiczno-artystycznym „Lokomotywą po wiedzę”, organizowanym przez Łódzki Dom Kultury przy współpracy Domu Kultury w Zelowie.

W ramach projektu odbyło się 5 typów warsztatów artystyczno-ekologicznych, dzięki którym dzieci mogły zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu ekologicznego charakteru pracy artystycznej w dziedzinie teatru. Młodzi aktorzy poznali techniki konstruowania kostiumów teatralnych i elementów scenografii z materiałów odzyskanych. Wzięli udział w warsztatach aktorsko-teatralnych, prowadzonych przez solistkę łodzkiego Teatru Muzycznego. Podczas prelekcji o idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska dowiedzieli się, od praktyków zaangażowanych od lat w działania proekologiczne, o wszystkich najważniejszych aspektach ochrony środowiska. Efektem finalnym prac warsztatowych był przygotowany przez dzieci, pod kierunkiem instruktora teatralnego pani Krystyny Mikołajczak, spektakl ekologiczny pt. Smog. Powstał on w oparciu o scenariusz K. Mikołajczak, który otrzymał II nagrodę w konkursie na scenariusz autorski ekologicznego spektaklu teatralnego. Przedstawienie zostało również wyróżnione w konkursie na wykonanie ekologicznego spektaklu teatralnego.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Witold StępieńMarszałek Województwa Łódzkiego.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.