Zajęcia rytmiczno-taneczne dla dzieci

Zajęcia rytmiczno-taneczne prowadzone są od 2007 r. i przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Uczą aktywnego słuchania muzyki tanecznej, rozpoznawania w niej aspektów rytmicznych, potrzebnych w świadomym tańczeniu. Dzieci podejmują próby tworzenia w tańcu swoich rytmów i fraz rytmicznych. Uczą się posługiwania własnym ciałem, jako instrumentem wypowiedzi tanecznej. W oparciu o tak budowaną świadomość własnego ciała i rozpoznawanego w muzyce, bądź tworzonego samodzielnie rytmu, realizują swój naturalny taniec, nieograniczony schematami tanecznymi, dając upust swej wolności i kreatywności. Podczas tych zajęć dzieci poznają również różne już funkcjonujące formy taneczne, zwłaszcza zabawowe, jak: disco, party line dance, Polka Mixer czy proste tańce towarzyskie jako przykłady i odniesienia do tworzonych przez siebie tańców. Na zajęciach nie brakuje też gier i zabaw związanych z muzyką.

Zajęcia prowadzi instruktor tańca Marek Wróbel.