Zelowscy Twórcy

Joanna Grzanka

Dyplomowana nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie. Od 2004 roku prowadzi koło origami dla uczniów klas IV-VI „Papierowy świat”. W grudniu 2005 roku uczniowie prezentowali swoje prace w Domu Kultury w Zelowie. Powstały dwa Kalendarze Szkolne z pracami dzieci wykonanymi techniką origami. Uczniowie uczestniczyli w piknikach origami organizowanymi przez Łódzki Oddział Polskiego Centrum Origami.
Jest animatorem sztuki origami, uczestniczy w pracach ŁOPCO oraz koła origami tradycyjnego. Uczestniczy w warsztatach organizowanych przez oddział: wakacyjne i zimowe spotkania z origami, origami i ikebana – warsztaty prowadzone przez nauczycielkę szkoły ikebany Adachiryu panią Shoko Yoshida-Kulpińską.
Na Ogólnopolskich Konferencjach Origami w Terapii i Edukacji prowadzi dla nauczycieli warsztaty propagujące sztukę składania papieru na zajęciach szkolnych. Prowadziła również warsztaty dla nauczycieli matematyki na Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Od pięciu lat zajmuje się opracowywaniem scenariuszy i prowadzeniem pikników origami, których myślą przewodnią są lektury dziecięce. Zajęcia odbywają się w czasie wolnym od zajęć w SP 2 lub w Domu Kultury w Zelowie. Odbyło się już kilkanaście takich imprez między innymi: „Zajączek z rozbitego lusterka”, „Papierowa podróż dookoła świata”, „Czar Bożego Narodzenia”, „W krainie wierszy Jana Brzechwy”, „Marzenia Mistrza Tuwima”.

Kontakt: tel. 604 060 622; e-mail: jgrzanka2@wp.pl