Zelowscy Twórcy

Sylwia Kaczmarek

Tworzy także pod pseudonimem Sylwia SKart. Przygodę ze sztuką użytkową rozpoczęła od pasteli, a następnie poprzez malowanie na szkle dotarła do jedwabiu. Projektuje chusty, szale, apaszki, a także tworzy elementy wystroju wnętrz. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Źródłem inspiracji jest dla artystki człowiek, jego emocje, wrażenia, przeżycia. Ukojenie od zgiełku życia codziennego daje z kolei przyroda, co znajduje także odzwierciedlenie w jej twórczości w postaci pejzaży lub abstrakcji, będących przetworzoną wizją rzeczywistości.
Wystawiała swoje prace w Polsce i za granicą m.in. Maastricht w Holandii.
W swoich pracach stosuje specjalną technikę, będącą procesem, w którym kolory wnikają w strukturę jedwabnego włókna. Wymaga to specjalistycznych farb oraz narzędzi. Dzięki temu procesowi, kolor staje się trwały (stąd doskonale nadaje się do wykorzystania w sztuce użytkowej np. na apaszki, suknie czy zasłony).

Kontakt: tel. 501 381 288; e-mail: sylwiaskart@sylwiaskart.pl