Zelowscy Twórcy

Magdalena Pejga

Jest uznaną artystką zajmującą się szkłem artystycznym. Studiowała w Wyżej Szkole Artystyczno-Przemysłowej w Pradze na Wydziale Szkła Artystycznego pod kierunkiem prof. Vladimira Kopeckeho. Jej prace były prezentowane w wielu krajach europejskich i w USA. Znajdują się w wielu polskich i zagranicznych kolekcjach prywatnych.
W swoich pracach wykorzystuje wiele technik szklarskich. Pracuje ze szkłem kryształowym, formuje, maluje, szlifuje... Od 1995 roku prowadzi pracownię autorską w Zelowie. Swój warsztat wzbogaca zapomnianą, XIX-wieczną technologią zdobienia, z którą od kilku lat eksperymentuje (metoda dyfuzyjna).
Jej prace postrzegane są przez krytyków, jako pomost łączący Pragę i Warszawę. Szkło artystyczne Magdaleny Pejgi wystawiane było w wielu krajach: w Czechach, Holandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech i w Polsce. Prace artystki znajdują się w wielu galeriach i prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Kontakt: tel. 501 734 191; e-mail: mmpeyo@o2.pl