Zelowscy Twórcy

Joanna Samborska

Urodziła się w Rozprzy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Od 1958 roku mieszka w Zelowie. Całe jej zawodowe życie związane było ze szkolnictwem. Malarstwo fascynowało ją od zawsze, ale czynnie zaczęła malować dopiero w 1986 roku, po przejściu na emeryturę. Maluje na aksamicie. Uprawia olejne malarstwo realistyczne: pejzaże, kwiaty, konie, martwą naturę i malarstwo sakralne, jednak jej ulubioną techniką jest pastel. Artystka mówi o swoim malarstwie: Nie chcę, aby ktoś doszukiwał się w moim malarstwie wielkich odkryć, ale myślę, że można w nim znaleźć odrobinę zwykłego, ludzkiego ciepła, zwyczajne ludzkie serce — w barwę i kształt zaklęte.
Joanna Samborska uczestniczyła w licznych plenerach malarskich. Brała udział w wystawach i konkursach w kraju i za granicą, gdzie niektóre jej prace były nagradzane i wyróżniane.
Należy do Klubu Twórców Kultury w Bełchatowie. Za swoja działalność artystyczną została wyróżniona przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”.

Kontakt: tel. 694 173 786; e-mail: joanna.samborska@neostrada.pl