Święto z teatrem

29 i 30 września br. na scenie Domu Kultury zaprezentowały swoje najnowsze przedstawienia zespoły teatralne. W godzinach dopołudniowych na widowni zasiedli uczniowie zelowskich szkół, po południu rodziny, przyjaciele aktorów i miłośnicy teatru. Zespoły dziecięce przedstawiły spektakle: Brzydkie kociątko, na podstawie Bajek Pana Bałagana Jerzego Niemczuka i Podróż do krainy motyli, według opowiadania Eugeniusza Iwanickiego. Ten spektakl ukazał piękny, ale – niepozbawiony trudnych chwil – świat dziecięcych przeżyć i doświadczeń. Z kolei zespół teatralny dla dorosłych wystąpił z komediową Wydrą na podstawie utworu Hanny Januszewskiej Żart olszowiecki. Sztuka opowiada o małżeńskich perypetiach Jana III Sobieskiego i kapryśnej królowej Marysieńki. Przedstawienia wyreżyserowała Krystyna Mikołajczak, instruktor teatralny Domu Kultury. Cieszy fakt, że spektakle spotkały się z ogromnym zainteresowaniem widzów, o czym świadczyła wypełniona po brzegi sala widowiskowa.

Deklaracja

Patroni roku 2021