Spotkania z muzyką i słowem

Tytuł projektu:

SPOTKANIA Z MUZYKĄ I SŁOWEM

Projekt dofinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne "Razem"

Numer umowy: 3/18/DL10-0DL/2017

Data umowy: 1 sierpnia 2017 r.

Charakterystyka projektu

Opis projektu:

Projekt pn. "Spotkania z muzyką i słowem" stworzył przestrzeń do bezpośredniego kontaktu z artystami i sztuką oraz zaangażował w działania różne środowiska i grupy społeczne. Polegał on na przygotowaniu i organizacji 3 koncertów w ramach 23. Koncertów Festiwalowych Zelów 2017.

KONCERT INAUGURACYJNY – 30 września 2017 r. (sobota). W zabytkowym kościółku pw. Św. Teodora Męczennika i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kociszewie wystąpił ukraiński zespół Bandurzystek Oriana z Tarnopola. Program koncertu składał się z pieśni religijnych oraz utworów inspirowanych ludową twórczością ukraińską i polską.

II KONCERT odbył się 9 października 2017 r. (poniedziałek) w kościele M.B. Częstochowskiej w Zelowie. Był to koncert słowno-muzyczny o życiu świętego Brata Alberta Chmielowskiego pt. "Być dobrym jak chleb". Wystąpili: Jerzy Trela - aktor, Sylwia Strugińska-Wochowska - sopran, Robert Grudzień - organy i Tomasz Chrześcijanek - trąbka. Scenariusz napisała Anna Drela.

KONCERT FINAŁOWY pt. "Nieście chwałę mocarze..." odbył się w zelowskim kościele 30 października 2017 r. (poniedziałek) w wykonaniu zespołu FINESIS TRIO w składzie: klawenistka i flecistka Paulina Tkaczyk, sopranistka Katarzyna Puch i Małgorzata Włodarczyk zagrała na gitarze i lutni. Zespół zaprezentował program podkreślający historyczne i kulturalne dziedzictwo. Były to utwory od epoki renesansu poprzez barok do współczesności.

Cele projektu:

1. Zapewnienie możliwości dostępu do wydarzeń kulturalnych o wysokiej wartości artystycznej i edukacyjnej.
  2. Przygotowanie odbiorców do aktywnego i świadomego uczestnictwa w przestrzeni kultury.
  3. Stworzenie środowiska do budowania kapitału społecznego, którym jest tradycja wspólnego działania.

Wartość projektu:

• 18.000,00 PLN – całkowita wartość projektu,
  • 6.000,00 PLN – kwota dofinansowania.

Termin realizacji projektu:

14 lipca 2017 r. - 30 listopada 2017 r.