W tygodniu 1925

Koncert Finałowy w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej i Roberta Grudnia

Tytuł projektu:

SŁOWA NADZIEI

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2020” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynnego „Razem”.

Numer umowy: 291/17/DL11-ODL/2020

Data umowy: 29 czerwca 2020 r.

Charakterystyka projektu

Opis projektu:

Projekt SŁOWA NADZIEI  został stworzony w trosce o potrzeby społeczności lokalnej związane z łagodzeniem negatywnych: osobistych, społecznych i zdrowotnych skutków epidemii.

Polegał on na zaprojektowaniu, wydrukowaniu i dystrybucji pocztówek motywująco-inspirujących dla dorosłych oraz edukacyjnych dla dzieci (700 sztuk z możliwością dodrukowania).

Forma przekazu pocztówek została dostosowana do możliwości percepcji odbiorców projektu. Na kartkach dla dorosłych wraz z odpowiednio dobraną grafiką są cytaty tekstów motywujących, ze słowami: nadziei, humoru i pocieszenia. Edukacyjne kartki dla dzieci oprócz grafik zawierają krótkie wierszyki. Wszystkie pocztówki zostały zalaminowane, co zapewniło im trwałość i estetyczny wygląd.

Poprzez realizację projektu dotarliśmy do reprezentujących różne grupy społeczne mieszkańców Gminy Zelów, którzy w tych trudnych chwilach potrzebowali wsparcia. Byli to: seniorzy, osoby korzystające z usług opiekuńczych MGOPS-u, opiekunki społeczne i pracownicy socjalni, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie oraz członkowie  rodzin, przedsiębiorcy i ich pracownicy. Działaniami projektu objęliśmy również dzieci: przedszkolaki i uczniów klasy "0".

Mamy nadzieję, że otrzymane pocztówki, dostarczyły wszystkim obdarowanym pozytywnych bodźców, które przyczyniły się do złagodzenia negatywnego wpływu obecnej sytuacji na ich życie.

Cel projektu:

Głównym celem projektu było stworzenie formy wsparcia dla osób najbardziej odczuwających rodzaj wykluczenia,  związanego z ograniczeniem możliwości spotkań i zmianą organizacji aktywności społecznej, ale i dla osób, które poprzez rodzaj wykonywanej pracy bezpośrednio narażają się na negatywne skutki zdrowotne w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Cele szczegółowe:

• łagodzenie skutków ograniczenia możliwości bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem,
  • dostarczenie pozytywnych treści łagodzących negatywny wpływ izolacji,
  • działanie na rzecz dobra wspólnego w czasie sytuacji kryzysowej,
  • wsparcie psychologiczne związane m.in. z odzyskaniem poczucia bezpieczeństwa.

Na zakończenie projektu w holu Domu Kultury została zaprezentowana wystawa SŁOWA NADZIEI eksponująca wykonane pocztówki. Wystawa  w formie pdf jest dostępna na stronie internetowej Domu Kultury.

Wartość projektu:

• 9.291,00 PLN – całkowita wartość projektu,
  • 4.900,00 PLN – kwota dofinansowania.

Termin realizacji projektu:

1 lipca 2020 r. - 30 września 2020 r.