Koncert Finałowy w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej i Roberta Grudnia

Tytuł projektu:

ROZTAŃCZONE ULICE

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2019” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia Dobroczynnego „Razem”.

Numer umowy: 258/17/DL11-ODL/2019

Data umowy: 28 czerwca 2019 r.

Charakterystyka projektu

Opis projektu:

Realizacja projektu polegała na włączeniu członków społeczności lokalnej (mieszkańców Gminy Zelów) do współorganizowania działań projektowych i aktywnego uczestnictwa w realizowanych wydarzeniach. Przyczyniła się do zainteresowania aktywnym i twórczym wykorzystaniem czasu wolnego.
Projekt został stworzony w trosce o sygnalizowane potrzeby społeczności, związane z większym dostępem do nowych, atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia. Poprzez realizację projektu chcieliśmy wpłynąć na pogłębienie wiedzy i kształtowanie umiejętności w obszarach zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku.

Wśród społeczność Gminy Zelów można wyróżnić:

• osoby pragnące się zaangażować w działania społeczno-kulturalne i promowanie zdrowego trybu życia, zainteresowane nabyciem umiejętności sprzyjających zdrowiu;
  • osoby, które są entuzjastami zajęć, będących pretekstem do zadbania o swoje zdrowie, ale także służących integracji m.in. z sąsiadami, grupami towarzyskimi;
  • osoby, dla których ważną potrzebą jest integracja całej społeczności lokalnej poprzez wspólne, aktywne uczestnictwo w różnych działaniach społeczno-kulturalnych.

Poprzez realizację projektu chcieliśmy pokazać:

• sposoby na aktywne i twórcze wykorzystanie czasu wolnego,
  • wpływ działalności ruchowej na wszechstronny rozwój psychofizyczny człowieka.

Do grupy mieszkańców chętnych do współpracy w promowaniu zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną np. taniec, należą uczestnicy zajęć Klubu Czeskiego, podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Zelowie. Odczuwają oni także potrzebę pogłębienia wiedzy i promowania aktywnego wypoczynku oraz pragną większej integracji społecznej, deklarując swój udział w realizacji działań projektowych.

Cele projektu:

Głównym celem projektu była organizacja wydarzeń społeczno-kulturalnych dotyczących zwiększenia świadomości i pogłębienia wiedzy w zakresie aktywnego wypoczynku oraz spędzania czasu wolnego. Wydarzeń, które wpłyną na ożywienie życia lokalnego, aktywizację i stworzenie przestrzeni do integracji międzypokoleniowej mieszkańców Gminy Zelów oraz intensyfikacji relacji społecznych.

Cele szczegółowe:

• wzbogacenie oferty społeczno-kulturalnej,
  • popularyzacja wiedzy na temat funkcji zdrowotnej aktywnego trybu życia,
  • zapewnienie możliwości dostępu do wydarzeń aktywizujących mieszkańców Gminy Zelów,
  • włączenie lokalnej społeczności do aktywnego uczestniczenia w realizacji projektu,
  • stworzenie nowych, atrakcyjnych możliwości spędzania czasu wolnego,
  • wdrażanie do zachowań prozdrowotnych,
  • budowanie oraz wzmacnianie międzypokoleniowych więzi społecznych.

Wartość projektu:

• 8.400,00 PLN – całkowita wartość projektu,
  • 6.000,00 PLN – kwota dofinansowania.

Termin realizacji projektu:

1 czerwca 2019 r. - 31 października 2019 r.