Łącznie 831982

Niezwykle interesująca wystawa

Wystawy w Galerii Collage Domu Kultury w Zelowie cieszą się dużą popularnością. Staramy się prezentować artystów, którzy zajmują się różnymi dziedzinami i technikami plastycznymi. W ten sposób chcemy zainteresować potencjalnych odbiorców kultury do jeszcze bardziej systematycznego korzystania z tego typu dóbr kultury. 16 maja 2023 roku odbył się kolejny wernisaż wystawy malarstwa – tym razem dwóch bełchatowskich artystek – Renaty KaczmarekMoniki Związek. Obie malarki należą do tego grona artystów, którzy nie zadowalają się odtwarzaniem rzeczywistości. Interesuje je nieustanne poszukiwanie swojej drogi twórczej i różnorodność w odnajdywaniu swojego artystycznego „ja”. Ich obrazy nawiązują do wielu kierunków malarstwa współczesnego – pozwalającego na dokonywanie własnych interpretacji oglądanych obrazów. Lubią eksperymentować, sztuka malarska jest dla nich wielką przygodą. Nie chcą trzymać się sztywnych ról i mód, jakie można czasami obserwować w takim malarstwie. Bardziej interesuje je ulotny charakter prezentowanych prac, pełnych pasji, zaangażowania i wolności uprawianej przez nie sztuki. Całość ekspozycji dopełniają instalacje przestrzenne, dodając wystawie dodatkowego charakteru i atrakcyjności...

Renata Kaczmarek urodziła się w 1978 roku w Pabianicach. Jest absolwentką Szkoły Kupieckiej w Łodzi na wydziale administracji. Sztukami plastycznymi zainteresowała się już w dzieciństwie. Poprzez swoją sztukę próbuje odpowiedzieć na najważniejsze pytania egzystencjalne, poszukując jednocześnie miejsca dla siebie we współczesnym świecie. Wielokrotnie wystawiała swoje prace, między innymi w Klubokawiarni Rogate Serce w Bełchatowie i w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach.

Monika Związek (ArienLoves) z zamiłowania malarka, z wykształcenia magister turystyki, rodowita bełchatowianka. Od dziecka lubiła rysować, ale przygodę z malarstwem zaczęła latem 2021 roku. Inspiruje ją życie codzienne i otaczający ją świat. Maluje przede wszystkim abstrakcje, wykorzystując głównie technikę Pouringu. Pomimo ograniczonej, ze względu na aktywność zawodową, ilość czasu, nieustannie rozwija się artystycznie. Swoją twórczość traktuje przede wszystkim jako relaks i swego rodzaju autoterapię.

Andrzej Dębkowski