Długoletni pracownik Urzędu Miejskiego w Zelowie (obecnie na emeryturze). Poetka. Inicjatorka i organizatorka imprez kulturalnych (1994-1995), takich jak: „Jesienie Poetyckie” – pierwsze imprezy poetyckie w Zelowie (z udziałem niewidomych), a także wystawy prac niewidomego rzeźbiarza czy występ zespołu muzyczno-wokalnego Polskiego Związku Niewidomych. Członek Fundacji Sztuki na Rzecz „Integracji” w Warszawie (od 2002).

Opublikowała: „Pejzaże jesieni” (Fundacja Sztuki na Rzecz „Integracji”, Warszawa 2002); „Gdzie czysta woda” (RCEE Bełchatów 2004); „Listy do jesieni” (Zelów 2005); „Cóż oddam Panu” (Zelów 2007); „Wierszem do ciebie piszę” (Zelów 2011).

Jej wiersze znalazły się również w pracach zbiorowych:

1. „Krzyż – Drzewo Kwitnące. Antologia poezji o krzyżu”, Wydawnictwo Anagram, Warszawa 2002.

2. „A Duch wieje kędy chce. Almanach poezji religijnej” (Lublin 2000).

3. „Cena miłości ojczyzny” (Radomsko 2011).

Jej wiersze publikowane były na łamach Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, pisma dla niepełnosprawnych „Filantrop” a także na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Oddział w Łodzi.

Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich w Warszawie i Radomsku.

Zajmuje się również fotografowaniem, m.in. kapliczek i krzyży przydrożnych. W przygotowaniu do druku jest jej album fotograficzny pt. „Ocalić od zapomnienia – kapliczki i krzyże ziemi bełchatowskiej”, ze słowem wstępnym metropolity łódzkiego księdza arcybiskupa Władysława Ziółka.

Swoje fotografie wystawiała na wystawach pokonkursowych w Bełchatowie i indywidualnych w Domu Kultury w Łasku, i podczas Dożynek Powiatowych w Ruścu (2011).

Jest korespondentką Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i autorką ok. 300 artykułów z życia parafii, głównie z powiatu bełchatowskiego, a także poświęconym historiom kapliczek i krzyży przydrożnych.

Za swą długoletnią współpracę odznaczona medalem Mater Verbi.

Zajmuje się również zdobieniem przedmiotów metodą decoupaqe. Uprawia haft krzyżykowy i szydełkuje.

Kontakt: tel. 693 948 742; e-mail: danielabednarek@wp.pl