Plakat

Finał projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego „Kolorowa lokomotywa na zielonym szlaku”

Wesoła meta zielonego szlaku

W Łódzkim Domu Kultury wysypał się wielki worek z nagrodami dla ponad stu uczestników tegorocznej "Kolorowej Lokomotywy". Dzieci otrzymały markowe plecaki, wartościowe albumy przyrodnicze i krajoznawcze oraz akcesoria komputerowe. W trwającym od lipca do września projekcie wzięło udział ponad tysiąc dzieci w wieku 7 - 12 lat z trzynastu miejscowości naszego regionu, w tym osiemdziesięcioosobowa grupa z Zelowa, rekrutująca się z uczestników zajęć artystycznych Domu Kultury i uczniów zelowskich szkół podstawowych. Uczestnicy projektu poznawali ciekawe przyrodniczo i atrakcyjne turystycznie miejsca, zwiedzając parki krajobrazowe naszego województwa. Pogłębiali wiedzę ekologiczną. Rozwijali zainteresowania artystyczne uczestnicząc w warsztatach fotograficznych, malarstwa plenerowego oraz rękodzieła i sztuki ludowej. Zdobyte umiejętności zaprezentowali biorąc udział w czterech konkursach ogłoszonych w ramach projektu. Uczestnikom z Zelowa przyznano jedną nagrodę i dziesięć wyróżnień. Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród odbyło się 17 października br. w Łódzkim Domu Kultury podczas uroczystego finału projektu. Radość dzieciom sprawiły nie tylko atrakcyjne nagrody, ale również wesołe animacje oraz ciekawe i zabawne przedstawienie teatralne.

Dzieci z Zelowa zgłosiły ponad 70 prac konkursowych. III nagrodę w konkursie rękodzieła i sztuki ludowej otrzymała Anna Nowicka uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie, wyróżniono: Martynę Chęcińską, Karolinę Piorun i Sylwię Strucką. W konkursie plastycznym wyróżniono prace Marty Wojciechowskiej, Marii Wolskiej, Julii Ścieszko Emilii Błoch. W konkursie fotograficznym wyróżnienia otrzymały: Zofia Berbelska, Paulina Piorun i Weronika Kazimierska.

Osobom, które chciałyby wrócić wspomnieniami do przygody na zielonym szlaku, lub podzielić się wrażeniami z bliskimi czy kolegami polecamy uruchomioną przez organizatorów projektu Interaktywną Platformę Multimedialną z eko trasami projektu i zdjęciami z wakacyjnych warsztatów dostępną na stronie www.kolorowalokomotywa.ldk.lodz.pl.

Wesoła meta zielonego szlaku