Kolorowa Lokomotywa na zielonym szlaku

We wrześniu br. uczestnicy zajęć artystycznych Domu Kultury w Zelowie i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w II etapie projektu ekologiczno- artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego „Kolorowa Lokomotywa na zielonym szlaku”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi oraz do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich w Łagiewnikach, wzbogacone o warsztaty plastyczne, fotograficzne oraz edukacyjne gry terenowe. W Domu Kultury w Zelowie odbyły się także warsztaty rękodzieła ludowego, na których dzieci poznały technikę wyplatania ze sznurka, nauczyły się wykonywania pięknych papierowych kwiatów i wycinanek ludowych oraz poznały tajniki rzeźbienia w drewnie lipowym i piance styropianowej.

Projekt objął swoimi działaniami 80-osobową grupę dzieci z Zelowa i okolic. Udział w nim był bezpłatny. Dzieci doskonale bawiły się podczas wycieczek i warsztatów artystycznych, pogłębiły swoją wiedzę o atrakcyjnych przyrodniczo i turystycznie miejscach naszego województwa, poznały nowe informacje z zakresu ochrony środowiska oraz rozwijały swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne pod kierunkiem artystów współpracujących z Łódzkim Domem Kultury.

Zdobytą wiedzę i umiejętności uczestnicy projektu wykorzystają biorąc udział w ogłoszonych konkursach: plastycznym, rękodzieła ludowego, fotograficznym i na najładniejszy zielnik. Wyniki konkursów ogłoszone zostaną w październiku br. podczas uroczystej imprezy zamykającej projekt, zorganizowanej w Łódzkim Domu Kultury.

14 września - Łódzkie ZOO i Las Łagiewnicki

11 września - Bolimowski Park Krajobrazowy