Wydra

Wspomnienia z Wakacji z Domem Kultury

Wakacje to najczęściej liczne podróże, wypoczynek i błogie lenistwo. Istnieje jednak wiele możliwości, dzięki którym możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Trzeba pamiętać, że wakacje to również odpowiednia okazja do tego, by zadbać o zdrowie fizyczne, pogłębić swoją wiedzę, nauczyć się nowych umiejętności, czy spędzić czas na doskonaleniu np. warsztatu teatralnego czy rękodzielniczego. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy.

Dobiegły końca tegoroczne wakacje. W Domu Kultury przebiegały one pod umownym hasłem: „Nasza Mała Ojczyzna – przyjazne i piękne miejsce na ziemi”. Staraliśmy się tak dobierać zajęcia, aby objąć nimi jak największą grupę nie tylko dzieci i młodzieży, ale i dorosłych.

I tak, panie mogły uczestniczyć w zajęciach fitness, dzieci korzystały z zajęć gimnastyki korekcyjnej z elementami tańca hip hop i breakdance, wakacyjnej przerwy nie miały zespoły teatralne. Najpierw odbywały się intensywne próby, a później przyszła pora na premiery w wykonaniu dziecięcej i młodzieżowej grupy teatralnej oraz zespołu teatralnego dla dorosłych. Młodzi aktorzy zaprezentowali publiczności dwa przedstawienia: Brzydkie Kociątko na podstawie Bajek pana Bałagana Jerzego Niemczuka oraz Podróż do Krainy Motyli według opowiadania Eugeniusza Iwanickiego. Natomiast 14 lipca 2021 roku aktorzy zespołu teatralnego dla dorosłych pokazali widzom premierowe przedstawienie pt. Wydra, na podstawie utworu Hanny Januszewskiej „Żart olszowiecki”.

Przez całe wakacje prowadzone były warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych. Dzieci wykonywały ozdoby na ołówek z filcu oraz filcowe pokrowce na telefony komórkowe. Z kolei dorośli poznawali tajniki tworzenia biżuterii przy użyciu filcu i koralików.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki tramwajem konnym po Zelowie. Odbyły się cztery wyjazdy i każdy w pełnej obsadzie – a bywało, że z uwagi na dużą liczbę chętnych –brakowało miejsca.

Przejażdżki po mieście połączone były z gawędami historycznymi, dotyczącymi najbardziej odległych dziejów naszej miejscowości. W czasie godzinnej podróży pracownik Domu Kultury, opowiadał o ciekawych wydarzeniach z historii miasta, prezentując stare fotografie, zderzając je ze współczesnością.

18 sierpnia br. odbyła się także gawęda historyczna o Zelowie, połączona z pokazem multimedialnym. Sala Galerii Collage wypełniona była po brzegi, a przybyli goście z zaciekawieniem słuchali opowieści o historii naszej niezwykłej miejscowości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych wakacyjnych propozycji za radość i uśmiech, za twórcze rozwijanie swoich pasji i zainteresowanie historią naszej małej Ojczyzny.

[Fot.  K. Badowski, A. Dębkowski, A. Kowalczyk, A. Michel, M. Pelian]