Dwory palace

Tramwajem konnym po Zelowie

Wakacje. Upragniony czas dla dzieci i młodzieży, która po trudnym roku w pandemii może wreszcie odpocząć od mozołów nauki szkolnej i nieustannego siedzenia przed komputerem. Część pewnie wyjechała poza Zelów, ale dla tych, którzy pozostali Dom Kultury proponuje liczne atrakcje. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko brać w nich udział.

7 lipca br. jeździł po Zelowie tzw. Tramwaj Konny. We współpracy z Panem Andrzejem Kilańczykiem, proponujemy wszystkim mieszkańcom przejażdżki po mieście, połączone z gawędami historycznymi, a dotyczącymi najodleglejszych dziejów naszej miejscowości. W czasie godzinnej podróży Andrzej Dębkowski, pracownik Domu Kultury, opowiada o ciekawych wydarzeniach z historii miasta, prezentuje stare fotografie, zderzając je ze współczesnością.

Inicjatywa ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba chętnych do tej niezwykłej podróży. Niestety, Tramwaj Konny ma ograniczoną pojemność, więc nie wszyscy chętni mogli pojechać. Ale już 21 lipca br. odbędzie się druga podróż, więc będzie można się zapisać. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu – 44 634 10 98.

Serdecznie zapraszamy!

[ad]