Ruszyła Kolorowa Lokomotywa

W Zelowie, już po raz trzeci, ruszyła „Kolorowa Lokomotywa na zielonym szlaku. Projekt realizowany jest przez Dom Kultury w Zelowie we współpracy z Łódzkim Domem Kultury, Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i Chorągwią Łódzką ZHP. Jego ideą jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz wiedzy i umiejętności w zakresie twórczości ekologiczno-artystycznej wśród dzieci w wieku 7-12 lat z województwa łódzkiego.

We wtorek, 7 lipca 2015 r. „Kolorowa Lokomotywa” wraz z 40-osobową grupą dzieci z Zelowa, uczestników zespołów artystycznych Domu Kultury i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, dotarła do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Dzieci zwiedziły najciekawsze i najpiękniejsze miejsca parku, poznały faunę i florę tych terenów. Uczestniczyły również w warsztatach fotograficznych, malarstwa plenerowego i lepienia z gliny, prowadzonych przez plastyków z Łódzkiego Domu Kultury oraz fotografików ze Związku Polskich Fotografów Przyrody w Łodzi.

10 lipca br. ta sama grupa dzieci zwiedziła Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi i Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich w Łagiewnikach. Program wycieczek urozmaicony został grami terenowymi, w których dzieci uczestniczyły z zapałem i zaangażowaniem, rywalizując o wygraną.

Lipcowy etap „Kolorowej Lokomotywy" zakończyły „Spotkania warsztatowe sztuki ludowej i rękodzieła z wykorzystaniem naturalnych materiałów”, przeprowadzone 14 lipca br. w Domu Kultury w Zelowie przez artystów ludowych współpracujących z Łódzkim Domem Kultury. Dzieci zapoznały się z techniką wyplatania ze sznurka drobnych wyrobów artystycznych, wykonywały kwiaty z bibuły i regionalne wycinanki, zgłębiały tajniki rzeźbienia w korze, korzeniach i drewnie lipowym oraz ozdabiania rzeźb za pomocą farb.

We wrześniu br. w podróż „Kolorową Lokomotywą” wyruszy kolejna grupa dzieci z Zelowa.

7 lipca - Bolimowski Park Krajobrazowy

10 lipca - Łódzkie Zoo i Las Łagiewnicki